Трюковая дрессировка

На сьогоднішній день дресирування та заняття з кінологом стають все більш затребуваними серед господарів собак будь-яких порід та розмірів. Люди, приходячи до нас на заняття виховувати своїх підопічних, найчастіше втягуються в процес настільки, що йдуть далі побутового послуху і починають здавати нормативи, займатися охороною, захистом та іншими кінологічними видами спорту, поринаючи у світ собаківництва з головою.

Трюковая дрессировка собаки
Лайк дає лапку по команді

Більшість активностей і видів спорту, що існують у наш час, залишаються недоступними для собак, так званих, «декоративних» і дрібних порід. Проте бажаючих працювати зі своїми малюками на майданчиках з’являється все більше (що звичайно не може не тішити).

Так чим же зайнятися, якщо ваш собака зовсім не охоронний або вам просто не близька ця тема? Відмінним варіантом для вас стане трюкове дресирування.

Усі хоч раз бачили, як собаки по помаху руки перетворюються на справжніх «зайчиків» та «сусликів», починають зворушливо танцювати на задніх лапках і ходять змійкою, швидко проскакуючи під ногами у господарів. Все це трюки – команди, яким можна навчити абсолютно будь-якого собаку, чи то величезного німецького дога, чи крихітного той-тер’єра.

Трюковая дрессировка корги
Коргі Лея у захваті від занять!

Заняття трюковим дресируванням – це чудова можливість розвинути у собаки здатність думати, прищепити їй любов до тренувань і просто добре провести час, адже кількість та різноманітність команд обмежується лише вашою уявою. А головна принадність вивчення трюків у тому, що вигадувати нові рухи та вправи можна разом із собакою, за допомогою спеціальної методики, яка називається «шейпінг». Її суть у тому, що ми надаємо можливість собаці самій вигадувати та пропонувати варіанти виконання вправи, заохочуючи лише ті моменти, які подобаються нам найбільше. Таким чином народжуються найцікавіші, найдивовижніші та незвичайні трюки, вивчені в найкоротші терміни.

Трюковая дрессировка лабрадора
Лабрадор Эмма виконує вправу “поклон”

Завдяки трюкам у вас з’явиться безліч варіантів, як здивувати своїх знайомих і друзів, привернути захоплені погляди перехожих і стати центром уваги компанії собачників. А ще трюки допомагають покращити фізичний стан здоров’я хвостатого. Адже, виконуючи незвичайні вправи, собака приймає такі положення тіла та змушує працювати ті групи м’язів, які у повсякденному житті зазвичай не задіяні. Це актуально і для професійних спортивних собак, які за допомогою трюків можуть робити розминку та заминку у процесі своєї підготовки до змагань. Такі вправи допомагають собаці сконцентруватися перед стартом та розслабитися після виступу.

Трюковая дрессировка
Трюкова дресирування допомагає собаці навчитися краще відчувати своє тіло

Багато команд у трюковому дресируванні допомагають собаці почати краще відчувати своє тіло, що, у свою чергу, зменшує ймовірність отримання серйозних травм, а це дуже актуально для рухливих та енергійних собак, яким ніколи не сидиться на місці. Так, наприклад, за своєю природою собакам досить важко рухатися задом наперед. Вони просто не відчувають задню частину тіла так само добре, як і не думають про те, як переставляють задні лапи. Ми рекомендуємо навчити цьому свого кудлатого друга якнайшвидше з кількох причин:

  • По-перше, це корисна навичка у побуті. Завжди легше попросити собаку зробити пару кроків назад, ніж витрачати час і намагатися його розвернути.
  • По-друге, вміння ходити задом розвиває координацію. Собака починає краще розуміти, куди і як він ставить лапи, що допомагає запобігти розтягненню зв’язок і забиті місця.
  • І по-третє, як і будь-яка команда, це чудове розумове навантаження, що ніколи не буває зайвим.

Хоча навчання трюкам досить безпечне заняття, тут важливо не перестаратися і не робити того, що може нашкодити собаці. Потрібно уважно стежити за станом здоров’я вихованця, і не давати сильних навантажень занадто різко, поступово адаптуючи вихованця до нових вправ.

Трюкове дресирування – процес, за допомогою якого створюється найсильніший зв’язок між господарем та його підопічним. Підвищується концентрація собаки на провіднику, що допомагає відпрацьовувати нові навички ще швидше та якісніше. А вивчивши певну кількість команд, можна переходити на сходинку вище, і намагатися компонувати їх разом, створюючи зв’язки трюків, а потім і цілий танець, що є справжнім видом кінологічного спорту, який так і називається «Танці з собаками».

Leave your comment