Groenendael

Дивовижна порода собак бельгійська вівчарка, вона включає чотири різновиди, які відрізняються за кольором, довжиною і фактурою шерсті.

Малінуа – руда, короткошерста.
Лакенуа – руда, жорсткошерста
Тервюрен – руда, довгошерста
Грюнендаль – чорна, довгошерста.

У зв’язку з таким розмаїттям постає питання – чи відрізняються ці собаки характером?

Завдяки одеському розпліднику грюнендалей в Україні нам пощастило наживо порівняти роботу цих бельгійських вівчарок із нашими малінуа на змаганнях за програмою «Український Ринг» у Києві. І якщо коротко, то хоч чорні, хоч руді – бельгійська вівчарка насамперед робоча службова порода.

За словами власників грюнендалей, ці собаки легко піддаються дресируванню, у навчанні послуху ці собаки виявляють велику активність та зацікавленість, чуйні та старанні вихованці. Вони чудово підходять для таких видів спорту з собаками як аджиліті, обідієнс, танці із собаками.

Українські грюнендалі підготовлені за вітчизняними програмами ЗКД (Загальний курс дресирування) та ЗС (Захисна Служба). У захисному розділі Українського Рингу наші грюнендалі показали гарну роботу з таких навичок як охорона речі, охорона території, затримання зловмисника. У захисній роботі ці собаки стійкі до натиску фігуранта, і за правильної базової підготовки здатні показати відмінні результати в таких нормативах, як Mondioring або IGP.

Нарівні з іншими видами бельгійської вівчарки грюнендалі чудово підходять для роботи як собак-рятувальників, собак-терапевтів, собак-детекторів. Маючи живий характер, рухливий активний темперамент і високу працездатність, ці собаки можуть бути максимально універсальними для різних служб.

Так само як і інші види бельгійської вівчарки, в сім’ї грюнендалі кошенята, обожнюють всіх членів своєї сім’ї, готові спілкуватися і грати з господарем годинами. У той же час зі сторонніми ці собаки поводяться нейтрально-насторожено, і готові будь-якої миті вступити в протистояння, якщо в цьому буде потреба.

Цуценята породи грюнендаль – це активні та життєрадісні істоти, що вимагають величезної залученості до їх дорослішання. Їм необхідний активний різноманітний вигул, з великою кількістю вражень, щоб щеня отримало достатньо соціалізації в юному віці. Чим раніше ви займетесь вихованням і дресируванням цуценя, тим надійнішим і міцнішим буде зв’язок між господарем і собакою.

Більше інформації про породу та цуценята грюнендалей в Україні можна дізнатися по телефону +380503367636

 

Leave your comment