hotel dog

Запобігти хворобі значно дешевше і безпечніше, ніж лікувати. Ця аксіома однаково стосується як людей, так і тварин. Відповідальність кожного власника собаки забезпечити профілактичні заходи від найпоширеніших інфекційних захворювань, а також зовнішніх та внутрішніх паразитів організму собаки.

 

Щеплення.

Перше питання, яке має поставити покупець цуцентяка заводчику – це коли і які щеплення були зроблені, і отримати заповнений ветеринарний паспорт з відмітками про ці процедури. Нещеплене цуценя ризикує підхопити хворобу від найменшого контакту зі збудником. А маленький вік тварини не дає шансів пережити такі страшні хвороби, проти яких вже багато років використовуються профілактичні щеплення. Основні захворювання, від яких необхідно щепити собак: сказ, лептоспіроз, чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, інфекційний гепатит, аденовірусні інфекції, парагрип, а також бордетеліоз (вольєрний кашель).

 

У кожного виробника вакцин свої схеми щеплень, але їх завжди декілька протягом перших місяців життя цуценятка. Так, наприклад, вакцини торгової марки Nobivac мають таку схему щеплень:

– перша вакцинація (2 місяці) – Nobіvac DHPPi+L

– ре-вакцинація (12 тижнів)- Nobіvac DHPPi+L+R

-12 місяців – Nobіvac DHPPi+L+R

– раз на рік Nobіvac DHPPi+L+R

 

Перш ніж робити будь-які вакцини, обов’язково потрібно провести дегельмінтизацію (обробку від круглих та інших глистів). Зазвичай обробка проводиться двічі з перервою у 10 днів. Тільки після другої обробки можна звертатися по щеплення. Чим і як робити цю обробку, читайте нижче.

 

Кожну вакцинацію повинні проводити ветеринарні лікарі, які підбирають саму вакцину, встановлюють терміни наступних щеплень та стежать за станом тварини. Перед тим як провести процедуру щеплення, ветеринарний лікар обов’язково оглядає тварину, вимірює температуру, адже тільки здоровий собака може бути щеплений. Інакше є ризик токсикозу і погіршення стану тварини, і найгірше – що вакцина не спрацює.

 

Після кожного щеплення лікар робить записи у ветеринарний паспорт, де зазначає назву вакцини, дату проведення, печатку відповідальної особи або клініки, і коли потрібно робити наступну процедуру.

 

У процесі вакцинації дуже важливо дотримуватися карантину. Саме під час карантину тварина найбільш уразлива перед інфекційними захворюваннями і тому її не можна купати, переохолоджувати, перегрівати, піддавати стресам. Не можна контактувати з іншими тваринами, і навіть виходити у ті місця, де потенційно бували тварини. В ідеалі спілкуватися з іншими тваринами не варто аж поки не буде зроблене щеплення від сказу.

 

Комплексне щеплення (від переліку захворювань) і щеплення від сказу повторюється щороку для кожного собаки, не залежно від віку. Іноді можна зустріти препарати, які пропонують повторення раз на три роки. Проте слід зважати на те, що епідемічний стан в Україні щодо інфекційних захворювань собак, в тому числі і на сказ, є досить напруженим. А отже, хто попереджений, той захищений.

 

 

Дегельмінтизація

Профілактика та лікування від гельмінтів здійснюється за допомогою препаратів – антигельмінтиків з обов’язковим подальшим знешкодженням паразитів, що виділяються, їх ферментів, яєць і личинок. Якщо є підтвердження хвороби тварини, лікування слід проводити під наглядом ветеринара. Тому що є такі препарати, речовина яких не виганяє паразитів, а вбиває. Якщо вони залишаються в організмі, то можлива інтоксикація.

 

Перша дегельмінтизація повинна проводиться на 21 день життя тварини, з повтором через 10-14 днів. Надалі потрібно проводити профілактичну дегельмінтизацію один раз на три місяці.

 

Сьогодні на ринку представлений великий вибір препаратів, які випускають у формі таблеток, суспензій, порошків, цукрових кубиків. Для цуценят краще використовувати суспензію. Для більш дорослих собак таблетки. Найпоширеніші Drontal, Procox, Каніквантель, Празистан, а також комлпексті препарати NexGard та Сімпаріка.

 

Захист від кліщів

Значний асортимент засобів захисту від кліщів може спантеличити. Це краплі, нашийники, пігулки, шампуні, спреї. Щоб зробити влучний вибір, слід насамперед орієнтуватися на індивідуальні реакції організму, а також спосіб життя тварини. У кожному варіанті є свої нюанси.

 

Краплі потрібно капати на холку та вздовж хребта раз на три тижні. Тварину не можна купати за кілька днів до і після обробки препаратом. Останнім часом почастішали випадки укусів кліщів після купання під час періоду дії препарату. Найпоширеніші краплі від кліщів Advokat, Advantix, NexGard, Фронтлайн, Фіпріст. Обираючи краплі як варіант обробки, потрібно враховувати любов вашого вихованця до бруду та пилу, адже часте купання може призвести до змивання захисного шару.

 

Нашийники є двох видів: звичайні та водонепроникні. Ідеальним буде вибрати другий варіант тому, що можна потрапити під дощ під час прогулянки і захист може слабшати. Не всім подобається варіант нашийників, оскільки від них виходить специфічний запах і іноді складно від нього абстрагуватися. Найпоширеніші Foresto, Kiltix, Bolfo, Beaphar.

 

Останнім часом більшість людей вибирає варіант таблеток у якості захисту від кліщів. Якщо порівнювати з попередніми варіантами, пігулки виграють тому, що не потрібно вираховувати час купанняя, не треба боятися дощу і немає неприємного запаху. Найпопулярніші Bravecto, NexGard, Сімпаріка. Різниця між ними у тривалості дії: або один місяць, або три місяці.

 

Шампуні краще використовувати як додатковий захист, а не основний.

Спрей так само краще використовувати як додатковий захист. Найпоширенішими є Фронтлайн, Фіпріст, Bolfo, Вeaphar.

 

Якщо ви любителі активного відпочинку, і часто буваєте разом з улюбленцем на природі, засоби захисту від кліщів можна комбінувати. Слушно також використовувати засоби захисту одразу від кліщів, бліх та комарів. Міксуючи препарати потрібно слідкувати, щоб діюча речовина у їхньому складі відрізнялася, інакше можна викликати інтоксикацію організму через надмірну порцію речовини.

 

Профілактичні лайфхаки

Час проведення будь-яких обробок та щеплень дуже важливий для повноцінного захисту здоров’я собаки, тому дуже важливо вчасно давати препарати і виконувати щеплення. Радимо користуватися нагадуваннями в календарі вашого смартфону, або хоча б вішати магнітик на холодильник. Дати обробок від паразитів слід записувати у ветеринарний паспорт вашого чотирилапого друга. Тоді ви напевно не проґавите той самий день, коли час робити наступну профілактичну процедуру, яка може врятувати його здоров’я ба навіть життя.

 

Зичимо міцного здоров’я вашим цуценяткам і дорослим песикам.

Більше цікавого про цуценят читайте тут

Як обрати цуценя?

Як пережити перші дні цуценятка у вашому домі?

З чого починати виховання цуценя?

Leave your comment