Frambos Gucci на BH/VT

Перший крок спортивного собаки на шляху до випробувань та змагань з IGP або Mondioring – складання тестування BH/VT (BEGLEITHUND).

У 2019 році до традиційного нормативу були внесені зміни, і з’явилася ціла серія сходів на базі BH/VT, а саме IBGH-1-3.

За новими правилами до випробування допускаються собаки всіх порід та розмірів. Вік допуску встановлюється національною організацією, але не може бути меншим за 12 місяців.

Собаки, які не набрали в частині А (випробування на дресирувальному майданчику) 70% від максимальної кількості балів, не можуть взяти участь у частині В (випробування в міських умовах).

Випробування здано, якщо в частині А набрано 70% від максимальної кількості балів та роботу в частині В визнано суддею задовільною. Проте суддя може, за бажанням організаторів, для церемонії нагородження зробити розстановку на місцях.

Повторне складання випробування, у разі невдалої здачі, не прив’язане до будь-яких термінів, але в рамках одного заходу (наприклад, дводенного) проводиться лише один раз. Кожен результат випробування заноситься у відомість проведення випробувань незалежно від успішності здачі.

На випробуваннях BH-VT не проводиться перевірка на ставлення до пострілу.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

Стан собаки
* Впевненість у собі
* Радісна, мотивована робота
* Концентрація/уважність
* Гармонійність команди в цілому
* Технічна коректність

Команди
Собака за командою провідника повинен виконувати вправу радісно. Будь-який прояв страху чи стресу знижує оцінку.

Якщо собака не виконує вправу за другою додатковою командою (одна – основна, дві додаткові), відповідна вправа оцінюється на 0 балів. Якщо собака не виконує частину вправи після другої додаткової команди, вправу оцінюють на максимальну «недостатньо».

Максимум балів Відмінно Дуже добре Добре Задовільно Незадовільно
60 58 – 60 54 – 57 48 – 53 42 – 47 0 – 41

Початок виступу
Провідник підходить до судді з собакою на повідку, саджає собаку і здає судді рапорт.
Після дозволу судді, провідник із собакою на повідку йде на початкову точку та займає основну позицію. Провідник займає початкову основну позицію, коли провідник другої собаки займає основну позицію для вправи Укладання при відволіканні. За вказівкою судді провідник починає вправу.

Рух на повідку (15 балів)
З рівної, спокійної та уважної основної позиції по команді на рух поряд собака слідує за своїм провідником уважно, радісно, ​​рівно та швидко. Плече собаки завжди повинно залишатися в позиції на рівні лівого коліна провідника і при зупинці собака повинен самостійно, швидко та рівно сісти.

На початку вправи провідник йде зі своїм собакою 50 кроків прямо, без зупинки. Після розвороту та наступних 10-15 кроків у кожному випадку з командою на рух поряд, провідник демонструє рух бігом та уповільнений рух (кожне 10-15 кроків). Біг чи повільний крок мають чітко відрізнятися від нормального кроку. Перехід із бігу в уповільнений крок повинен виконуватись без перехідних кроків. Початкова основна позиція є одночасно місцем для заключної основної позиції.

Після другого розвороту демонструється зупинка. При цьому собака має сісти одразу без команди. Проходження групи демонструється в такий спосіб. У групі провідник зі своїм собакою повинен обійти одну людину зліва та одну людину праворуч (наприклад, форма вісімки) і як мінімум один раз зупиниться поруч із людиною. Суддя може вимагати повторення виконання. За вказівкою судді, провідник зі своїм собакою залишає групу і займає заключну основну позицію. Похвала собаки дозволяється лише після виходу із групи у заключній основній позиції.

Схема руху

Рух без повідця (15 балів)
Під час руху без повідця провідник проходить 50 кроків прямо, після розвороту через 10-15 кроків провідник переходить на біг, демонструє його 10-15 кроків, потім переходить без перехідних кроків у повільний крок і через 10-15 кроків знову йде нормальним кроком. Вправа закінчується останньою основною позицією.

Усадка з руху (10 балів)
З основної позиції Провідник подає команду «Поруч» і з собакою починає рух уперед. Після 10-15 кроків Провідник приймає основну позицію, подає команду «Сидіти» або подає команду без зупинки. Пройшовши 15 кроків Провідник зупиняється і відразу розвертається обличчям до собаки і залишається спокійно стояти. За вказівкою Судді Провідник повертається до собаки та займає позицію з її правого боку. Якщо собака залишається стояти чи лягає по команді «Сидіти», знімається 5 балів.

Укладання з подальшим підкликанням (10 балів)
З основної позиції Провідник подає команду «Поруч» і з собакою починає рух уперед. Після 10-15 кроків провідник приймає основну позицію (на короткий час зупиняється), дає команду «Лежати». Дозволяється варіант подачі команди у русі без зупинки. Через 30 кроків Провідник зупиняється, відразу розвертається обличчям до собаки і залишається спокійно стояти. За вказівкою Судді Провідник кличе собаку до себе, подавши команду «До мене». Собака повинен радісно, ​​швидко і прямо підбігти до Провідника і сісти перед ним щільно і прямо. За командою «Поруч» собака має сісти з лівого боку від Провідника в основну позицію. Якщо собака за командою «Лежати» залишається стояти чи сидіти, але потім радісно підбігає до Провідника, знімається 5 балів.

Укладання при відволіканні (10 балів)
Вправа виконується у той самий час, поки виступає інший собака. Собака укладається з основної позиції командою на укладання у вказаному суддею місці. Провідник, за вказівкою судді, відходить на відстані не менше 30 кроків і стоїть у полі зору собаки, повернувшись до неї спиною.

Під час роботи іншого собаки собака повинна лежати спокійно без будь-яких впливів провідника.

Повертаючись до собаки за командою Судді, провідник займає вихідне положення біля собаки і за командою Судді подає собаці команду “Поруч”, за якою вона змінює положення з лежачого у вихідне сидячи біля лівої ноги Провідника.

Розділ «B». Іспит BH у міських умовах

Загальні положення:

Всі нижче описані вправи повинні демонструватися поза дресирувального майданчика в якому-небудь місці в межах населеного пункту. Суддя випробувань разом із організатором випробувань визначають, де і як проводитимуться дані випробування (вулиця, дорога, парк чи площа). У межах цих випробувань громадський транспорт може бути задіяний.

Реалізація цієї частини випробувань через свою специфіку потребує досить багато часу. Вимоги Судді випробувань не можуть носити поверхневий характер, і кожен собака повинен бути оцінений належним чином.

За окремі вправи у розділі «В» бали не присуджуються. Для здачі цього розділу важливим є загальне враження від поведінки собаки в міських умовах.

Нижче описані вправи є лише варіантом і можуть бути індивідуально підібрані Суддею випробувань з урахуванням навколишнього середовища. Суддя випробувань має право вимагати повторення вправи, якщо у нього виникають сумніви при оцінці собаки.

Перебіг іспиту:

1. Зустріч з групою людей:

За вказівкою Судді випробувань Провідник починає рухатися зі своїм пристебнутим на повідець собакою вулицею. Суддя випробувань слідує за Провідником на певній відстані. Собака повинен рухатися на повідку, що провис, з лівого боку від Провідника так, щоб його плече розташовувалося на рівні коліна Провідника. Собака не повинен реагувати на пішоходів чи транспорт. Повз Провідника із собакою повинні проходити люди. Собака повинен поводитися нейтрально. Далі Провідник із собакою повинні пройти через групу людей (мінімум 6 осіб), один із людей починає розмову та вітається рукостисканням із Провідником. Собака повинен сісти або лягти за командою Провідника і під час короткої розмови повинен поводитися спокійно.

2. Зустріч з велосипедом:

Собака, пристебнутий на повідець, йде з Провідником уздовж дороги. Ззаду їх наздоганяє та обганяє велосипедист, який при цьому дзвонить у дзвінок. Велосипедист проїжджає далі, розвертається на великій відстані від Провідника із собакою та їде їм назустріч. При цьому знову дзвонить у дзвінок. Велосипедист повинен проїжджати з боку собаки, так щоб собака опинявся між Провідником та велосипедистом. Собака, пристебнутий на повідець, повинен поводитися спокійно.

3. Зустріч з автомобілем:

Провідник йде разом із собакою, пристебнутою на повідець, повз кілька машин. При цьому одна машина рушає з місця, в іншій машині зачиняються двері. Провідник із собакою йдуть далі, поряд зупиняється машина, водій опускає вікно і щось питає у Провідника. При цьому собака повинен за командою Провідника сісти чи лягти. Собака повинен поводитися спокійно і нейтрально по відношенню до машин, шуму руху і людини в машині, що веде розмову з Провідником.

4. Зустріч з бігуном чи людиною на роликах:

Провідник йде зі своїм собакою тихою вулицею. Мінімум два бігуни обганяють їх, не знижуючи темпу. Коли бігуни віддаляються, з’являються нові бігуни, які біжать назустріч Провіднику з собакою, пробігають повз, не знижуючи швидкість. Собака не зобов’язана йти коректно біля ноги Провідника, але й не повинна активно реагувати на бігунів і тиснутись до ноги Провідника від бігунів, які обганяють або біжать назустріч. Допускається, щоб Провідник посадив чи уклав собаку. Замість бігунів можуть бути люди на роликах, які обганяють та їдуть назустріч.

5. Зустріч з іншими собаками:

При зустрічі з іншим собакою, який йде назустріч або обганяє, випробуваний собака повинен поводитися нейтрально. Провідник може повторити команду «Поруч» або під час зустрічі покласти або посадити свого собаку.

6. Поведінка собаки, залишеної на одинці на прив’язі в умовах вуличного руху, поведінка при зустрічі з тваринами:

За вказівкою Судді випробувань Провідник із собакою починають рух по досить жвавій вулиці. Пройшовши невелику відстань, Провідник зупиняється за вказівкою Судді випробувань та прив’язує собаку за повідець до паркану, дерева тощо.

Провідник заходить у магазин чи під’їзд. Собака може стояти, лежати чи сидіти.

Під час відсутності Провідника повз собаку на відстані приблизно 5 кроків проходить людина з пристебнутим на повідець собакою (собака-статист не має бути агресивним). Випробуваний собака повинен вести себе спокійно у відсутності Провідника, не повинен кидатися на собаку, що проходить повз неї (сильно натягувати повідець, тривало гавкати). За вказівкою Судді випробувань Провідник забирає собаку.

Докладне пояснення маршруту BH/VT 2019

Leave your comment