blog2

Бельгійська вівчарка Малінуа не типовий улюбленець сім’ї. Це собака, створена для роботи. У неї жорсткий характер та сильна особистість. Їй потрібно багато руху разом із розумовими навантаженнями. Бездіяльність – суворе покарання для Малінуа, тому, якщо ви не плануєте навчання та тренування, вам варто обрати іншу породу.

Характер Малінуа

Чутлива Малінуа може стати гіперактивною або набути тенденцію домінувати. Як і всі бельгійські вівчарки, їй потрібна тверда, але водночас ніжна рука у вихованні. Весела, активна і завжди готова до роботи, ця собака потребує тісного контакту з власником, якого вона любить постійно супроводжувати. Це собака одного господаря, хоч і добре ставиться до всіх членів сім’ї.

Малінуа відмінно ладнає з дітьми, з якими живе, але через її спонтанність і рішучий характер не слід заводити цього собаку дитині. Спокійно ставиться до інших домашніх тварин, але може бути агресивною по відношенню до сторонніх собак. Це чудовий сторож, проникливий, недовірливий до незнайомців, із сильним інстинктом охорони території.

Здібності Малінуа

Перш за все завдання бельгійських вівчарок полягало в пасві стад – вони повинні були заганяти тварин і шукати втрачених. Вони також використовувалися для охорони. Нині Малінуа працює в антитерористичних підрозділах, у прикордонниках, поліції та армії. Неоціненнимибули подвиги малінуа в Афганістані, де вони використовувалися для виявлення мін. Вони працюють як рятувальники на завалах та у лісах, помічнами у різних службах. На змаганнях із слухняності та захисту завжди займають лідируючі позиції. Вони чудові спортсмени та службовці.

Виховання та дресирування Малінуа

Малінуа вчиться дуже швидко і готова приймати будь-яке завдання, намагається зрозуміти кожне слово господаря та виконати його волю. Заняття мають бути різноманітними, тому що собака цієї породи не любить монотонність. Це вимагає послідовності і твердості у вихованні та соціалізації з самого щенячого віку.

Для кого ця порода?

Бельгійська вівчарка Малінуа не є собакою для всіх. Це дуже вимогливий друг, якому потрібно присвячувати багато часу та енергії. Власник повинен вести активний спосіб життя, бути послідовною людиною і водночас бути терплячою та врівноваженою особистістю.

Недоліки породи
потребує послідовності та терпіння з боку власника
необхідно багато занять, фізичних, розумових та психологічних навантажень
має особливо чутливу психологічну організацію

Переваги породи
енергійна та витривала
універсальна для спорту та служби
віддана господареві

Leave your comment