Людина з собакою в місті викликає багато емоцій оточуючих, від дуже позитивних, коли руки тягнуться погладити пухнастого красеня, до різко негативних. Щоб комфортно почуватися на такій прогулянці, кожному власнику собаки варто подбати про дотримання правил утримання тварин у місті. Однією з вимог є реєстрація собак у Службі обліку та реєстрації тварин у Києві на сайті pets.kyivcity.gov.ua

Власники собак зі списку “особливо небезпечних” зобов’язані разом із собакою пройти тестування за програмою КМДА “Собака-компаньйон”, решта пород – за бажанням. КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” спільно з кінологічними організаціями регулярно проводить такі випробування на дресирувальних майданчиках міста. Клуб MaliGuards Club K9 також бере участь у проведенні таких заходів.

Тестування складається з трьох розділів:
А – Тест на компетентність для власників собак
В – Загальний послух собаки
С – Поведінка собаки у міських умовах

Роздыл “A” – Тест на компетентність для власників собак
Перелік питань до власників
1. Нормативна основа.
1.1. Права власників тварин.
1.2. Порядок реєстрації собак у Києві.
1.3. Правила поводження з собакою у громадських місцях.
1.4. Правила супроводу собаки до місць чи зон вигулу.
1.5. Відповідальність власника собаки за шкоду, заподіяну майну чи здоров’ю іншої особи.
1.6. Дії власника собаки у разі виникнення інциденту з укусом його собакою людини чи тварини.
1.7. Перелік місць, у яких забороняється перебувати із собакою.
1.8. Правила страхування відповідальності власника собаки за шкоду, заподіяну третій особі.
1.9. Правила транспортування собак у громадському транспорті.
1.10. Перелік документів, які обов’язково мають бути оформлені на собаку.
1.11. Дії власника собаки у разі, якщо його собака загубилася.
2. Умови утримання собак.
2.1. Вимоги до власника щодо обов’язкової вакцинації собаки. Від яких захворювань проводиться обов’язкова вакцинація собак? Як часто потрібно проводити повторне обов’язкове щеплення?
2.2. Ознаки зараження собаки гельмінтами. Як часто потрібно проводити дегельмінтизацію собак?
2.3. Хвороби собак, які можуть бути небезпечними для людей. Їхні загальні ознаки.
2.4. Ознаки захворювання собаки. Вимірювання температури у собак. Дії власника у разі виявлення у собаки ознак захворювання.
2.5. Дирофіляріоз. Ознаки та профілактика.
2.6. Ознаки захворювання собаки на бабезіоз (піроплазмоз). Дії власника у разі виявлення у собаки ознак цього захворювання.
2.7. Тепловий удар.
2.8. Перша допомога собаці у разі порізів, проколів та інших подібних ушкоджень.
2.9. Умови утримання собак у багатоквартирних будинках або у вольєрах. Годування та напування собаки. Мінімальна добова потреба у вигулі собаки. Моціон.
3. Поведінка собаки (загальні поняття).
3.1. Що потрібно робити, якщо Ваш собака почав бійку з іншим собакою?
3.2. Що потрібно робити, якщо на Вас напав інший собака?
3.3. Що потрібно робити, якщо на Вашого собаку напав інший собака?
3.4. Яким Ви бачите свого собаку наприкінці виховання?
4. Про що це свідчить:
– Ваш собака активно виляє хвостом;
– вишкірилася;
– притиснула вуха;
– підгинає хвіст.
5. Які методи виховання тварин Ви знаєте?
6. Як потрібно винагороджувати собаку?
7. Як можна покарати собаку?
8. У яких випадках, на Вашу думку, собака може виявляти агресію?
9. Що таке, на Вашу думку, спровокована та неспровокована агресія?
10. Адаптація собаки до умов міста (загальні поняття).

Розділ “B” – Загальний послух собаки
Вправи виконуються на майданчику для дресирування собак або у природних умовах.

Максимальна кількість умовних балів – 60. Кожна вправа починається і закінчується в базовій позиції “Поруч” (собака сидить поряд зліва від власника).
Мінімум 40 балів потрібно, щоб учасника було допущено до розділу “C”.

Забороняється використовувати ласощі та предмети гри.
Якщо власник через фізичне нездужання не може виконати ту чи іншу частину вправи, він повинен повідомити про це суддю до початку тестування. Якщо фізичне нездужання власника не дозволяє вести собаку ліворуч, то в такому випадку собаку дозволяється вести аналогічно праворуч. Дозволяється хвалити собаку після кожної виконаної вправи без використання засобів, що мотивують. Команди можуть подаватися будь-якою мовою, але не повинні змінюватися в процесі випробування.

Перед виконанням першої вправи дресирувальник здає рапорт судді, під час якого собака повинен знаходитися в наморднику біля ноги власника, після чого демонструється потиск рук судді, і в цей час собака повинен бути абсолютно спокійним. Якщо собака виявляє реакцію, то подальше проходження тестування припиняється.

Вправа 1. “Поруч на повідку” та демонстрація байдужості до пострілу – 15 балів.
Коли власник та собака демонструють вправу “Поруч на повідку”, повинні бути зроблені мінімум 2 постріли (але не тоді, коли власник із собакою проходять через групу людей). При цьому собака повинен залишатися байдужим до звуку пострілів. Якщо собака демонструє панічний страх чи агресивну поведінку, вона негайно знімається з випробувань. Якщо собака демонструє певний страх або агресію до пострілів, залишаючись при цьому під контролем власника, то ця вправа вважається частково виконаною і відбувається відрахування балів. Повний бал зараховується тільки тому собаці, який абсолютно байдуже ставиться до пострілів. Постріли мають бути зроблені з відстані 15 кроків із 5-секундним інтервалом між двома пострілами. Рекомендується використовувати спортивний пістолет 6 – 9 мм калібру. Якщо у судді з’являються сумніви, йому дозволяється зробити додаткові постріли, щоб протестувати собаку. Постріли можуть бути зроблені лише під час вправи “Поруч на повідку”.

Вправа 2. “Сидіти” з руху – 10 балів.
Перед початком виконання власник знімає повідець. З базової позиції власник та собака починають рух по команді “Поруч” вперед по прямій лінії. Пройшовши щонайменше 10 кроків, власник дає команду голосом “Сидіти!”. Собака негайно має виконати команду, а власник, не змінюючи швидкості, проходить ще 20 кроків. Власник зупиняється та розвертається до собаки. За сигналом судді власник підходить до собаки та займає базову позицію (собака сидить поряд зліва від власника). До 5-ти балів віднімається, якщо собака за командою “Сидіти!” лягає чи встає.

Вправа 3. “Лежати!” з руху та “До мене!” – 15 балів.
З базової позиції власник та собака починають рух по команді “Поруч” вперед по прямій лінії. Пройшовши щонайменше 10 кроків, власник дає команду голосом “Лежати!”. Собака повинен швидко виконати команду, а власник проходить ще 20 кроків прямою лінією, зупиняється і розвертається до собаки. Після знаку судді власник кличе собаку командою “До мене!”. Собака при підході має виявити зацікавленість та швидкість виконання команди, швидко підбігти та близько сісти прямо перед власником. За командою “Поруч!” собака повинен швидко зафіксуватися у базовій позиції (собака сидить ліворуч від власника). До 5-ти балів знімається, якщо за командою «Лежати!» Собака сідає або зупиняється стоячи з огляду на те, що друга частина вправи – команди “До мене!” та «Поруч!» – виконана коректно та без помилок.

Вправа 4 (на витримку). “Лежати” за відволікаючих обставин – 20 балів.
Перед тим, як інший власник із собакою готуються до початку тестування, перший власник дає собаці команду “Лежати!” у місці, вказаному суддею. Після цього власник відходить від собаки на 20 кроків, не залишаючи поряд ніякого предмета (повідець та ін.). Власник має спокійно стояти спиною до собаки. Собака залишається лежати, доки інший собака не закінчив вправи 2 і 3 цього Положення. Після закінчення вправи 3 за сигналом судді власник підходить до собаки та займає базову позицію, після чого дає собаці команду “Сидіти!”. Власник не повинен рухатися, перебуваючи у вказаному місці, доки суддя не попросить його забрати собаку. Рухи власника, замаскована допомога собаці, а також зміна собакою лежачого положення розглядаються суддею як помилки та призводять до вирахування балів. Бали знімаються, якщо собака сідає або встає з лежачого становища, при цьому залишаючись у вказаному місці. Якщо собака відходить більш ніж на 3 метри від призначеного місця до того, як інший собака закінчив вправу цього розділу, то відбувається часткове відрахування балів. До 5-ти балів знімається, якщо собака піднімається з лежачого положення за підходом власника до собаки.

Розділ “C” – Поведінка собаки у міських умовах
Вправи мають бути виконані по можливості в міських умовах або максимально наближених до міських. Є лише суддя з секретарем, і учасник із собакою. За результатами тестування відповідно до цього Положення бали не нараховуються. Загальне враження судді від поведінки собаки у міських умовах є вирішальним фактором у визначенні, чи пройдено тестування відповідно до цього Положення. Суддя може ухвалити рішення про проходження собакою тестування цього розділу згідно з цим Положенням у наморднику.

Вправа 1. Поведінка собаки в умовах міста.
За сигналом судді власник із собакою на повідку йдуть вулицею. Суддя за ними на певній дистанції. Собака повинен йти поруч із власником (ліворуч від власника, поруч із коліном). Собака не повинен відхилятися чи забігати вперед. Собака не повинен реагувати на рух машин, пішоходів тощо. Людина пробіжить повз собаку. Потім велосипедист проїде повз собаку, і він не повинен звертати увагу на цих людей. Пробіжка пішохода та проїзд велосипедиста демонструються з боку собаки. Після цих вправ дресирувальник підходить до судді, тисне йому руку і розмовляє з ним. Під час розмови собака може сидіти, лежати чи стояти.

Вправа 2. Поведінка собаки в ускладнених умовах.
За сигналом судді власник разом із собакою рухається крізь сильний пішохідний потік. Під час руху власник має двічі зупинитися. Перший раз собака по команді сідає, другий раз собака по команді лягає. Собака повинен виконати ці команди. Під час цієї вправи мають бути чутні різні міські шуми, такі як шум поїзда, автомобілів, гудки тощо. Собака повинен спостерігати за власником і залишатися спокійним та зібраним. Місцем для цієї вправи може бути залізнична станція, автобусна зупинка, спортивна арена тощо. Дозволяється симулювати міські умови, використовуючи при цьому транспортні засоби, місця для паркування автомобілів тощо.

Вправа 3. Поведінка собаки, залишеної без власника.
За сигналом судді власник разом із собакою починають рух пішохідною доріжкою. Пройшовши невелику відстань, власник прив’язує собаку до паркану, стовпа тощо. Після цього власник ховається і знаходиться поза полем зору собаки протягом 2-х хвилин. У цей час інший учасник із собакою проходять тією ж доріжкою, повз прив’язаного собаки на відстані 15 кроків від нього.
Собака, що проходить тестування, повинен залишатися спокійним і зібраним, не повинен бути агресивним по відношенню до інших собак.

Офіційний сайт КМЛВМ kmlvm.com.ua

Leave your comment